Маст ҳолда машина бошқарган шахс жаримасини тўлади
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратура ҳузуридаги Мажбурий ижро бюросининг Жиззах туманлараро бўлими томонидан 2023 йилнинг май ойи бошидан ижро иши юритишининг соддалаштирилган тартибда 2705 нафар қарздордан 1,3 млрд. сўмлик қарздорликлар ундирилди.
Жиноят ишлари бўйича Оқолтин туман судининг 5 август 2022 йилдаги З.О. Ўзбекистон Республикаси МЖтКнинг 131-моддаси 1-қисмига асосан 7.5 млн. сўм миқдорида жарима жазоси тайинланиб, 1 (бир) йил 6 (олти) ой муддатга транспорт воситаларини бошқариш ҳуқуқидан махрум этиш тўғрисидаги ижро варақаси Бюронинг Жиззах туманлараро бўлимига келиб тушган.
Бюронинг Жиззах туманлараро бўлими давлат ижрочилари томонидан қарздорга ижро хужжати бўйича қарздорликни тўламасликнинг ҳуқуқий оқибатлари тушунтирилди. Натижасида қарздор З.О. томонидан мавжуд қарздорлик тўлиқ тўланиб, ижро иши амалда тамомланди.